Kasım, 2010

Vajinal Ağrılarının Nedenleri Nelerdir

Vajinal ağrılar birçok kadının seks hayatını olumsuz etkilemektedir. Buna karşın vajinal ağrıların teşhisi ve tedavisi oldukça kolaydır.

Uzaylı hastalığı; VAJİNİSMUS

Hanİ derler ya kardeş kardeş uslu durun, işte Vajinismus dediğimiz kadında ilişkiye girememe hastalığı da evli çiftlerin cinsel ilişkiye girmesini engelliyor.

Cinsel soğukluk nedir?

Vajinismusta cinsel ilişki sırasında istek, arzu vardır ve vajina ıslanmaktadır; ancak bir takım korkulardan ötürü cinsel ilişkide kasılmalar vardır ve bu nedenle ilişki gerçekleşememektedir.

Depresyon ve beslenme ilişkisi

Yetersiz besin alımı, besin allerjileri, metabolik bozukluklar, sosyal, psikolojik ya da fizyolojik travmalar, hormon dengesizliği ve enzim

Kadınlarda İlişkiye Girememe

Cinsel birleşme sırasında kadında vajen kaslarının istemsiz kasılarak cinsel birleşme olanağına kendini kapatması durumudur.

Nedir Bu Kadınları Korkutan Vajinismus?

Vajinismus… Belki bu kelimeyi ilk kez duyuyorsunuz, belki de konu hakkında az çok bilgi sahibisiniz.

EN MERAK EDİLEN CİNSEL SORULAR…

Beş yıllık evliyiz. Eşimle hâlâ cinsel ilişkiye giremedik. İlk gece eşimi fazla zorlamıştım. Neden eşim kendini kasıyor ve bu konuda ne yapmalıyım?

Sonbaharda depresyona dikkat

Sonbahar mevsimi depresyonda niçin etkili ?Yazın kendine özgü sıcak bol güneşli günleri geride kaldı. Havada soğuk, rüzgar ve yağmur hakim olmakla

Kadınların Büyük Sorunu Vajinismusun Nedenleri

Kişi zamanla olumsuz düşüncelerle yaşamaya başlar, genellikle uzun süren vakalarda depresyon eşlik eder. Kadında yoğun olarak; “Suçluluk,

Vajinal duş nasıl yapılır ve sağlıklı mı?

Vajinal duş ne gebelikten korur ne de cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı koruma sağlar. …